صابون روشن کننده پوست

صابون روشن کننده پوست و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

رسیدگی و مراقبت از پوست و مو یکی از کارهای بسیار مهم در طول زندگی است. تیرگی پوست و همچنین به وجود آمدن لک‌های مختلف از عواملی هستند که در زیبایی و در راستای آن اعتماد به نفس افراد تاثیر مستقیم دارند. چین و چروک در پوست نیز با گذر زمان پدیدار می‌شود که از نشانه‌های بارز پیر شدن است. یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین روش‌ها برای حل تمام این مشکلات، استفاده از صابون روشن کننده پوست است. ما در این مقاله از وب سایت علاج قصد معرفی کامل صابون روشن کننده پوست و همچنین فرایند استفاده از آن بپردازیم.

به طور کلی استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی همچنین شوینده‌های مختلف، قواعد خاص خود را دارد. اگر به دنبال انتخاب، خرید و استفاده از صابون روشن کننده را داشته و اطلاعات زیادی را در این زمینه ندارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

دلایل تیره شدن پوست

بهتر است بدانید که دلیل اصلی تیرگی پوست ترشح بیش از حد ماده‌ای به نام ملانین در پوست است. تیرگی پوست بر اثر عوامل داخلی و خارجی که باعث افزایش میزان ملانین پوست می‌شوند، اتفاق می‌افتد. برخی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل نیز شامل موارد زیر است:

نوع پوست

اصلی‌ترین مسئله که در تیره ‌شدن و تغییر رنگ پوست تاثیر مستقیم دارد، نوع و جنس پوست افراد است. برای نمونه افرادی که پوست سبزه دارند، میزان ملانین پوست‌شان بیشتر است. جمع شدن بیش از حد این ماده در تغییر رنگ و تیرگی رنگدانه‌ها تاثیر مستقیم دارند.

عوامل داخلی و خارجی

چین و چروک پوست

به طور کلی تاثیر چندین عامل مختلف به فرایند تیره شدن پوست کمک می‌کنند که شامل این موارد است:

 • زخم هایی که روی پوست ایجاد می‌شوند
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی
 • افزایش سن
 • بروز تغییرات هورمونی در پوست
 • مصرف لوازم آرایشی غیر بهداشتی
 • مصرف داروهای خاص

صابون روشن کننده چیست؟

اولین و به نوعی می‌توان گفت مهمترین سوالی که برای هر فردی ممکن است پیش بیاید، این است که صابون روشن کننده چیست و چه کاربردهایی دارد. بهتر است بدانید که این دسته از صابون‌ها به دلیل ترکیبات خاصی که در خود دارند، با کمک به مهار تولید ملانین در پوست باعث روشن شدن پوست می‌شوند.

دلیل اصلی محبوبیت این شوینده‌های پوست، سهولت در مصرف و همچنین هزینه پایین‌تر نسبت به دیگر روش‌ها است. همان‌طور که مطلع هستید، روش‌های بسیاری برای مراقبت از پوست وجود دارد. استفاده از جراحی‌ها و عمل‌های زیبایی یکی از این گزینه‌ها می‌باشد که با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه به صرفه نیستند.

مزایای صابون روشن کننده

همان‌طور که متوجه شدید، به طور کلی استفاده از صابون روشن کننده پوست مزیت‌ها و تاثیرات مثبت فراوانی برای پوست بدن دارد. اکثر محصولاتی که به عنوان روشن کننده پوست تولید می‌شوند مزایای زیر را همراه خود دارند:

 • روشن کننده پوست
 • لایه بردار
 • از بین بردن جوش و لک ایجاد شده در پوست
 • بازسازی و ترمیم سلول‌های پوست
 • پاکسازی کننده پوست
 • برطرف کننده چین و چروک
عوامل موثر در تیرگی پوست

چرا باید از صابون روشن کننده استفاده کنیم؟

حال که با دلایل تیرگی پوست و همچنین مزایای فراوان استفاده از محصولات روشن کننده پوست آشنا شدید، نوبت به پاسخ به سوالی مهم می‌رسد. این مورد را در نظر داشته باشید که تمام عواملی که در تیرگی پوست نقش دارند هر یک تاثیر خاصی در فرایند طبیعی پوست می‌گذارند که این موارد را شامل می‌شود:

 • تحریک تولید یا افزایش تولید ملانین در پوست
 • کاهش منافذ پوست
 • به وجود آمدن پوست پرتقالی به مرور زمان
 • کاهش سرعت فرایند ترمیم سلول‌ها
 • کم شدن آب درون سلول‌ها (مختل شدن فرایند آبرسانی سلول‌ها)

البته اگر تاکنون کارهای مراقبت از پوست را انجام داده باشید، تا حد زیادی این مشکلات در پوست شما به وجود نخواهد آمد. اما به دلیل دغدغه‌ها و مشکلات بیش از حد و همچنین مشاغل سخت در کنار عوامل مختلف که در قسمت‌های قبل به آن اشاره نمودیم، خواه ناخواه به مراقبت از پوست نیاز خواهید داشت. در نتیجه استفاده از محصولات روشن کننده امری طبیعی و از همه مهمتر ضروری برای بهبود وضعیت پوست است.

نحوه استفاده از صابون روشن کننده

استفاده از کلیه محصولات بهداشتی و مراقبت از پوست نکات و دستورالعمل‌های خاص خود را دارد. مصرف صابون روشن کننده پوست نیز با توجه به نوع و همچنین میزان وخامت وضعیت پوست بستگی دارد. افرادی که پوست‌شان تیرگی و همچنین لک بیشتری دارد، بهتر است تا این محصول را به صورت روزانه و هر شب قبل از خواب استفاده کنند. اگر پوستی دارید که لک‌های زیادی نداشته و همچنین میزان تیرگی کمتری دارد، مصرف صابون به صورت یک روز در میان نیز کفایت می‌کند.

البته این مورد را فراموش نکنید که در صورت وجود هرگونه حساسیت و یا بروز هرگونه مشکل در وضعیت پوست به این صابون‌ها بهتر است مصرف را کنار گذاشته و با پزشک متخصص مشورت کنید.

انتخاب صابون روشن کننده پوست

پس از تمام اطلاعاتی که در مورد صابون روشن کننده پوست گفته شد، حال نوبت به مرحله اصلی یعنی انتخاب و خرید صابون روشن کننده پوست می‌رسد. در زمان خرید کلیه محصولات بهداشتی و شوینده‌های تخصصی باید معیارهایی را در نظر گرفت که برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

 • نوع پوست که تیرگی رنگدانه‌ها نیز به آن بستگی دارد.
 • میزان تیرگی پوست
 • علت تیرگی پوست (عوامل داخلی یا خارجی)
 • انتخاب محصول استاندارد و دارای مجوز
 • عدم وجود مواد مضر در ترکیبات صابون روشن کننده پوست
پاکسازی با صابون روشن کننده پوست

پس از در نظر گرفتن معیارهای بالا، بهتر است با پزشک متخصص پوست و مو مشورت نموده تا با انجام آزمایش‌های مختلف بتوانید بهترین و موثرترین محصول متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. همچنین در زمان خرید بهتر است به برند خیلی توجه نکنید، بسیاری از برندها محصولات خوبی تولید می‌کنند ولی هر یک از این محصولات ممکن است با پوست شما سازگار نباشند و همین مسئله باعث بدتر شدن وضعیت پوست شود.

نکته: این مورد را در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی بر قیمت صابون‌های روشن کننده تاثیرگذار هستند. عواملی همچون کیفیت مواد اولیه، برند تولید کننده محصول، وزن صابون، خواص و کاربردهای آن و بسیاری موارد دیگر که هر یک به صورت جداگانه در هزینه نهایی خرید صابون روشن کننده تاثیر مستقیم دارند.

محصولات روشن کننده پوست علاج

مجموعه علاج با تجربه خود در زمینه تولید محصولات طبیعی و تخصصی توانسته نقش بزرگی در وضعیت سلامت پوست و موی هموطنان عزیز ایفا کند. از محصولات طبیعی و ارگانیک علاج که به عنوان روشن کننده پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به صابون زردچوبه ، صابون سفیداب ، صابون ضد جوش ، صابون نمک دریایی ، صابون کبد کوسه ، صابون حلزون ، صابون انار و همچنین صابون گل ختمی اشاره نمود. بهتر است بدانید که هر یک از این محصولات به دلیل ترکیبات کاملا ارگانیک به کار رفته، مزایای بسیاری برای پوست دارند.

بهترین صابون روشن کننده پوست کدام است؟

صابون زردچوبه، صابون سفیداب، صابون ضدجوش وصابون نمک دریایی علاج از بهترین صابون های روشن کننده پوست محسوب می‌شوند.

بهترین صابون روشن کننده و لایه بردار کدام است؟

صابون نمک دریایی و سفیداب علاج به دلیل خاصیت لایه برداری برای پوست بهترین صابون روشن کننده و لایه بردار به حساب می‌آیند.

کدام صابون ضد لک و روشن کننده قوی خوب است؟

صابون زردچوبه علاج به دلیل روشن کنندگی قوی و همچنین ضد جوش و لک بودن از برترین محصولات برای رفع این مشکل شایع پوستی است.

بهترین صابون روشن کننده صورت برای پوست خشک کدام است؟

صابون حلزون علاج به دلیل خاصیت نرم کنندگی که برای پوست دارد، بهترین گزینه برای رفع خشکی و روشن کنندگی پوست است.

مطالب مرتبط