فواید آب برای پوست

فواید آب برای پوست و مو

به همه ما گفته شده که مصرف روزانه 6 تا 7 لیوان آب به حفظ سلامت بدن بسیار کمک می کند و خواص فوق العاده آن بر هیچکس پوشیده نیست. ما در این مقاله به معرفی فواید آب برای پوست و مو خواهیم پرداخت تا به دیگر خواصی که شاید کمتر از آن مطلع هستید، آشنا شوید.

تاثیر آب در پوست و مو

به طور کلی مصرف روزانه آب به شادابی، طراوت و نرمی پوست و مو بسیار کمک می کند. همانطور که می دانید بیش از نیمی از بدن انسان را آب تشکیل داده و استفاده کم از آب، نه تنها به پوست و مو بلکه به بقیه اعضای بدن همچون کلیه ها آسیب می زند.

بهتر است بدانید که مصرف آب کافی به صورت روزانه علاوه بر تغذیه سلول های پوستی، به مرطوب کردن آن و پر کردن بافت های سلولی برای حفظ حالت کشسانی و ارتجاعی آن بسیار کمک می کند. اگر به دنبال آشنایی کامل با فواید آب برای موها و پوست خود و همچنین به دنبال جوانسازی پوست خود هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

فواید آب برای پوست

پوست اولین سطحی است که در تماس با بقیه مواد قرار می گیرد و به همین دلیل با مصرف آب یا شستشوی خود با آب، اولین تاثیر آن را پوست می بیند. برخی از این تاثیرات مهم به شرح زیر است:

جلوگیری از پیری و چین و چروک

ترمیم بافت های آسیب دیده پوست و همچنین پر کردن منافذ بین بافت های سلولی یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مزایای مصرف کافی آب به شمار می آیند. با انجام این کار، احیا و ترمیم پوست به خوبی انجام گرفته و البته سرعت بهبود آنها نیز بیشتر می شود. تمام این موارد از ایجاد چین و چروک روی پوست شما همراه با بالا رفتن سن جلوگیری می کند.

رفع مشکلات پوستی از فواید آب

رفع مشکلات پوستی از فواید آب

مشکلاتی مانند اگزمای پوستی، جوش و جای جوش، پسوریازیس و دیگر موارد همگی از بیماری های شایعی هستند که هر فردی ممکن است با آنها روبرو شود. مصرف کافی آب (خوردنی یا برای شستشو) به رفع تمام این مشکلات بسیار کمک می کند. با نوشیدن روزانه آب به دفع سموم بدن خود کمک کرده تا تمام این مشکلات ناشی از برخی بیماری های داخلی برطرف شود و پوستی شفاف و صاف داشته باشید.

نابودی چربی های اضافی پوست

دوش گرفتن با آب سرد، علاوه بر شادی و نشاطی که به بدن می بخشد به رفع چربی های اضافی پوست صورت نیز کمک می کند. پوست انسان به طور طبیعی روغنی را از غده های چربی زیر خود ترشح نموده تا به احیای آن کمک کند ولی برخی افراد به دلیل ترشح بیش از حد این ماده، پوستی چرب و مستعد امراض پوستی دارند.

از فواید آب برای پوست می توان به این مورد اشاره کرد که شما با شستشوی بدن و صورت خود با آب سرد به رفع چربی اضافه پوست کمک کرده و همین مسئله باعث تنظیم میزان چربی آن خواهد شد.

فواید آب برای پوست؛ رفع التهابات

تورم، خارش پوست و قرمز شدن آن از مشکلاتی هستند که هر فردی ممکن به آنها مبتلا شود و البته هر یک به عوامل داخلی و خارجی خاصی بستگی دارد. نوشیدن آب و همچنین استفاده از آن برای شستشو به التیام این التهابات و بهبود خارش پوست کمک می کند. به همین دلیل در کنار استفاده از روش های خانگی برای رفع این مشکلات، مصرف آب امری ضروری و مهم است.

فواید آب برای مو

فواید آب برای مو

در بخش قبل با برخی از مهمترین فواید آب برای پوست آشنا شدید، حال بهتر است با فواید این مایع فوق العاده برای سلامت و طراوت مو آشنا شوید که به شرح زیر است:

درخشندگی موها

اولین موردی که با شسشتوی موها توسط آب به آن می رسید، حفظ درخشندگی و طراوت آنها می باشد. با کار آبرسانی به سلول های مو می توان از خشک شدن ریشه و ساقه آن جلوگیری کرد و همچنین به حفظ سلامت و رنگ طبیعی آن بسیار کمک کرد.

تغذیه مناسب از فواید آب برای مو

مو همچون دیگر اعضای بدن به تغذیه نیاز دارد. آب به دلیل املاح و مواد معدنی که در خود دارد بهترین گزینه برای تغذیه کامل موها به شمار می آید. همچنین بهتر است بدانید که وجود ویتامین های مختلف مانند خانواده های A و B به تقویت هرچه بهتر موها کمک می کند و باعث می شود که موهایی براق و سرحال داشته باشید.

تغذیه مناسب از فواید آب برای مو

تمیزی موها

آلودگی هوا، گرد و خاک و همچنین سموم موجود در هوا علاوه بر پوست، به موها آسیب های جدی میزند و همین مسئله باعث شده تا افرادی که بیشتر در معرض آلودگی هستند، موهایی شکننده و آسیب پذیر داشته باشند. از زمان های قدیم آب را به عنوان یک پاک کننده و تمیز کننده می شناسند. شستشوی موها با آب علاوه بر تغذیه مناسب، طراوت و شادابی به تمیز شدن موها از آلودگی های مختلف منجر می شود.

جلوگیری از خشکی مو

از فواید آب برای مو که بسیار نیز موثر است، می توان به رفع خشکی موها اشاره نمود. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند ژنتیک، اختلالات غدد، عدم جذب مواد معدنی و همچنین نوع پوست و مویی که دارند، دچار خشکی مو می شوند. آب به دلیل املاحی که در خود دارد کار آبرسانی به سلول ها را به خوبی انجام داده و همین مسئله به رفع خشکی آن کمک می کند.

رفع شوره و موخوره

شوره و موخوره از امراض مو به حساب می آیند که در صورت ابتلا به آن، درمان های مختلفی دارد که هر کدام ممکن است جواب ندهند. بهترین راه نیز پیشگیری از آن است و به همین دلیل شستشو با آب سرد به دلیل آبرسانی و مرطوب نگه داشتن موها از روش های موثر و کاربردی در جلوگیری از ابتلا به موخوره و شوره های سر می باشد.

مطالب مرتبط