نرم کننده مو خانگی

بهترین نرم کننده مو خانگی کدام است؟

خشکی موها یکی از مهمترین دلایل ریزش مو، ایجاد موخوره و شپش می باشد که باید هر چه سریعتر آن را حل کرد. استفاده از نرم کننده های مختلف با ترکیبات شیمیایی یکی از روش های سریع حل این مشکل است ولی با توجه به عوارضی که ممکن است در پی داشته باشند، مشکل ساز خواهند بود و همین مورد نیز باعث شده تا اکثر افراد به استفاده از نرم کننده مو خانگی و طبیعی روی بیاورند.

ما در این مقاله از وب سایت علاج به معرفی برخی از روش های حل مشکل خشکی موها در خانه پرداخته تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، به حل این مشکل بدون هیچگونه عوارضی نیز کمک کرده باشیم. اگر شما یکی هر یک از اعضای خانواده تان از خشکی موهای خود رنج می برید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

مزایای استفاده از نرم کننده مو خانگی

قبل از معرفی نرم کننده های گیاهی و طبیعی مو بهتر است با برخی از مزایای استفاده از این روش ها آشنا شوید تا با آگاهی بیشتری از آنها استفاده کنید. از مهمترین مزایای استفاده از این درمان های طبیعی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بازسازی و برگرداندن موهایی که آسیب دیده اند
 • مرطوب سازی موها
 • کم شدن اصطحکاک بین موها
 • لطافت و درخشانی
 • تغذیه سلول های مو
 • جلوگیری از بروز موخوره و شپش

موارد بالا تنها بخشی از مزایای استفاده از نرم کننده های موی طبیعی و گیاهی می باشد، ما در ادامه به معرفی برخی از بهترین نرم کننده های طبیعی خواهیم پرداخت تا به بهترین شکل ممکن مشکل خود را حل کنید.

نرم کننده طبیعی مو خانگی

استفاده از ترکیبات گیاهی و برخی میوه های پرخاصیت یکی از بهترین روش های مراقبت از پوست و مو در خانه محسوب می شوند و در کنار آن باید به صرفه جویی از نظر مالی نیز اشاره کرد، چرا که قیمت لوازم مراقبت از پوست روز به روز در حال افزایش است. در این بخش با برخی از بهترین نرم کننده های مو خانگی آشنا خواهید شد که شامل موارد زیر می باشند:

مزایای عسل و روغن زیتون برای مو

مزایای عسل و روغن زیتون برای مو

روغن زیتون و عسل دو ماده بسیار پر خاصیت برای بدن هستند و یکی از مهمترین کاربردهای آنها مراقبت از پوست و مو به حساب می آید.

روغن زیتون با نرمی و لطافتی که به موها و پوست شما می بخشد، باعث رفعی خشکی و جلوگیری از بروز شپش و موخوره می شود. عسل نیز با خواص خود به رفع خشکی ساقه و ریشه مو کمک کرده و البته استفاده از آن روی پوست به تغذیه سلول ها و رفع زخم ها و بریدگی های جزئی نیز بسیار کمک می کند.

برای استفاده از این ترکیب فوق العاده مقداری عسل و روغن زیتون را در یک ظرف ریخته و هم بزنید تا مخلوط شود، سپس موهای خود را به این ماده آغشته کرده و به آرامی ماساژ دهید، پس از آن به مدت 30 دقیقه حوله حمام را روی سر خود قرار دهید تا نرم کننده خانگی اثر خود را بگذارد، در نهایت موهای خود را شسته و نرم کننده خود را استفاده کنید.

نکته: از این روش بهتر است یک یا دو بار در هفته استفاده کنید تا اثرات فوق العاده آن را مشاهده کنید.

نرمی و لطافت موها با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های طبیعی برای مراقبت و نگهداری موها به حساب می آید. این روغن به دلیل ترکیبات اسیدی خوبی که دارد، به آبرسانی سلول ها و همچنین تغذیه مناسب آنها کمک کرده و از خشکی موهای شما جلوگیری می کند.

نرمی و لطافت موها با روغن نارگیل

برای استفاده از این روغن شما تنها به یک حوله نیاز دارید. روغن نارگیل را کمی گرم کرده، روی موهای خود ریخته و به آرامی شروع به ماساژ دادن کنید و این کار را از ابتدای مو تا انتهای آن انجام دهید. پس از اتمام کار به مدت 40 الی 50 دقیقه حوله را روی سر خود گذاشته تا روغن به صورت کامل اثر کند.

در انتها نیز موهای خود را با شامپو (ترجیحا بدون سولفات) و آب سرد شسته و خشک کنید و این کار را حدود 2 بار در یک هفته انجام دهید.

نکته: فراموش نکنید تمام نواحی موها مخصوصا نوک آنها را به این نرم کننده مو خانگی آغشته کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد.

نرم کننده مو خانگی شیر موز

شاید ندانید ولی موز دارای چربی طبیعی و همچنین ویتامین های مختلفی است که به تغذیه و رفعی خشکی موهای شما بسیار کمک می کند. ترکیب این میوه پرخاصیت با شیر شاید یک نوشیدنی خوشمزه باشد ولی برای موهایتان نیز بسیار کاربرد دارد.

نرم کننده مو خانگی شیر موز

یک عدد موز له شده را به همراه کمی شیر مخلوط کرده و آنقدر هم بزنید تا به شکل یک خمیر دربیاید و سپس آن را روی موهای خود ریخته و ماساژ دهید. پس از اینکه موهای خود را به صورت کامل (از ابتدا تا انتهای موها) به این خمیر آغشته کردید، حوله حمام را سر کرده و حدود سی دقیقه صبر کنید تا اثر کند و در نهایت نیز موهای خود را شستشو دهید.

زرده تخم مرغ نرم کننده طبیعی مو

زرده تخم مرغ نرم کننده طبیعی مو

همانطور که می دانید تخم مرغ سرشار از ویتامین های مختلف بوده و همین مسئله به بهبود کیفیت موها و محکم شدن ریشه و ساقه آنها کمک می کند. زرده تخم مرغ به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو در آبرسانی و تغذیه کامل سلول ها تاثیر مستقیم دارد.

برای استفاده از این ماده طبیعی و البته بدون عوارض پس از شستشوی موهای خود، 2 عدد زرده تخم مرغ را مخلوط کرده و به موهای خود آغشته کنید و ماساژ دهید، پس از گذشت حدود 20 الی 25 دقیقه موهای خود را با آب سرد بشویید و این کار را تقریبا 2 بار در هفته انجام دهید تا اثرات آن را به صورت کامل ببینید.

شامپو نرم کننده گیاهی علاج

شامپو هفت گیاه

شامپو هفت گیاه علاج تهیه شده از عصاره 7 گیاه که به صورت کاملا طبیعی و ارگانیک در تهیه این شامپو به کار رفته است. برای پی بردن به خواص شگفت انگیز استفاده از این شامپو گیاهی بهتر است با فواید هریک از عصاره‌های موجود در شامپو هفت عصاره علاج آشنا شوید که شامل این موارد است:

 • گل سرخ: ا‌ین گل سرشار از و‌یتامین C است و فوا‌ید دارو‌یی فراوانی در زمینه مراقبت از پوست و درمان برخی ناراحتی ها‌ی پوستی دارد. گل سرخ برا‌ی انواع مختلف پوست و مو مناسب است، ولی بیشتر برا‌ی پوست و موی خشك و حساس از آن استفاده می شود. تاثیر دارو‌یی ا‌ین گیاه بر مو‌یرگ های ز‌یر پوست سر است به طور‌ی كه به جریان بهتر خون زیر پوست سر و تغزیه بهتر موها کمک می کند.
 • پرسیاوشان: موثر در درمان شوره سر، موخوره (مخلوط با عصاره زیتون) و همچنین تقویت موی سر می باشد. همچنین در طب سنتی کشورمان اشاره شده که دمکرده غلیظ پرسیاوشان جهت جلوگیری از ریزش مو و رویاندن مجدد موها موثر می باشد.
 • همیشه بهار: برطرف کننده خشکی پوست و موی سر و از بین برنده التهابات پوست سر و ضد شوره
 • بابا آدم: در طب سنتی کشورمان عصاره ریشه بابا آدم برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن توصیه اکید شده است.
 • بولاغ اوتی: شامل ویتامین‌های زیادی چون B کمپلکس، به خصوص B1 و B2 و همچنین C است و با دارا بودن املاحی چون گوگرد، فسفر ،سدیم، ید و کلسیم و همچنین پنی‌سیلین گیاهی باعث تقویت موی سر می گردد.
 • زیتون: لطیف کننده، نرم کننده و تقویت کننده پوست و موی سر، حاوی ویتامین E، جلوگیری از شوره پوست سر و مخصوص موهای خشک و معمولی است.
 • آلوئه ورا: مرطوب کننده، التیام بخش و ترمیم کننده پوست و مو و حاوی ویتامین E و B، مناسب جهت موهای حساس و افزایش قدرت جذب رطوبت توسط پوست و موی سر

مطالب مرتبط